Zřejmě velmi rychlá, riskantní jízda a nepozornost byly příčinou smrtelné dopravní nehody, která se stala v Pardubicích včera krátce před půl třetí odpoledne. Pětadvacetiletý motorkář chtěl u benzinové stanice na výjezdu z Pardubic odbočit, ve zhruba stodvacetikilometrové rychlosti si však nevšiml, že auto, které chtěl těsně minout, má za sebou také přívěs.

Střetu se motocyklista pokoušel zabránit. Motorku položil na zem, ale jeho snaha byla marná. Po nárazu do přívěsu na místě zemřel.
„Byl to opravdu jen mžik. Díval jsem se směrem k benzince a slyšel hluk,“ uvedl svědek nehody.

Náraz stroj odmrštil osmdesát metrů od místa kolize. Spolujezdkyně motorkáře byla převezena do nemocnice. Krátce poté následkům dopravní nehody podlehla i ona.

Opravdu smutná bilance minulého týdne na silnicích východních Čech se tak i nedělní událostí jen potvrdila. V sobotu teprve dvaadvacetiletý řidič se svým vozem Audi ve vysoké rychlosti narazil do sloupu v Časech u Holic. Zemřel.
„Protože při své jízdě poškodil vývod plynu, bylo na místo přivoláno i havarijní vozidlo plynařů,“ uvedla mluvčí pardubické policie Dana Hejkalová. Podle jejích slov nebyl únik plynu nijak velký.