Krátce po půlnoci z pátku na sobotu se na státovce pět kilometrů za Holicemi ve směru na Hradec střetly osobní auto a dodávka Volkswagen Transporter, v níž jelo devět Poláků. Výsledkem bylo 11 zraněných. Utrpěli zlomeniny a odřeniny, nikdo však není v ohrožení života.

Zaklíněnou posádku dodávky museli hasiči vyprostit hydraulikou. Ani u jednoho z řidičů policie nezjistila alkohol v krvi, o příčinách nehody ale ani včera nechtěla spekulovat. „Je to stále v šetření. Dvoučlenná osádka osobního audi už byla propuštěna z nemocnice. Většina pasažérů dodávky utrpěla různé pohmožděniny, tři Polky mají zlomeniny,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

V neděli dopoledne se stala podobně vážná nehoda na vedlejší silnici u Lukavice na Chrudimsku, v zatáčce, která neznalé řidiče může překvapit tím, jak vynáší. Střetla se tam osobní Toyota Yaris se Škodou Felicia. Auta jsou prakticky na odpis, zraněné jsou osádky obou vozidel – pět lidí, z toho dvě děti.

Další škaredá srážka dvou osobních aut se udála v sobotu vpodvečer v Rychnově mezi Poličkou a Hlinskem. Jednoho ze zraněných musel do nemocnice transportovat vrtulník.

Pardubický kraj vůbec přitahoval havárie jako magnet. „U Chrudimě na výpadovce na Vysoké Mýto vylétlo první májový den osobní auto ze silnice a poté se kutálelo po poli přes střechu a zpět na kola a zase přes střechu zhruba 60 metrů. Řidič pravděpodobně z vozu vypadl,“ řekla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Víkend nepřál ani motorkářům. Jen v Královéhradeckém kraji se při bouračkách v posledních třech dnech zranili nejméně čtyři. Marné tak byly výzvy policie k opatrnosti na silnicích o prodlouženém víkendu.

Další tři dny volna nás čekají tento týden, jaký bude jejich účet? Vloni se z prvního květnového víkendu nevrátilo domů v celé republice 10 lidí.
Tragicky skončily i předcházející tři dny volna – Velikonoce. Tehdy zemřelo na českých silnicích čtrnáct lidí, z toho na východě Čech dva řidiči.