„Řidič vozu Renault Espace usnul za volantem. V zatáčce přejel do prostiměru a poté do příkopu, kde se vůz navíc převrátil na střechu,“ uvedl operační důstojník policie.

Ze čtyřčlenné posádky vozu putovali do Fakultní nemocnice v Hradci tři lidé. Šedesátiletý šofér ošetření ve špitálu odmítl. „Dechová zkouška byla negativní. Při nehodě došlo ke škodám za 77 tisíc korun,“ řekl muž z dispečinku.

Za pátek a sobotu policie na Hradecku vyšetřovala pět karambolů s jedním zraněním a škodou půl milionu korun.

„Na křižovatce ulic Pražská a Kutnohorská v Hradci nedal v sobotu přednost 65letý řidič fabie vozu stejné značky. Policisté na místě odhadli škodu na 240 tisíc korun,“ dodal policista.

Z místa nehody je odvážely dvě sanitky
Osm zraněných, z toho dva vážně, taková byla prvotní bilance páteční nehody dvoupatrového autobusu na silnici mezi Čestlicemi a Nupaky ve středních Čechách. Jen několik set metrů od hotelu, kde byli litevští turisté ubytováni, sjelo po ránu jejich vozidlo do pole a převrátilo se mezi dva stromy.

Na místě zasahoval i vrtulník, který dopravil do nemocnice starší ženu se zraněním ruky. Nejprve ji ale museli vyprostit hasiči, protože byla v autobuse zaklíněná. Co bylo příčenou havárie, teď šetří policisté. Autobus byl plně naložený a cestovalo v něm 52 turistů. „Pravý důvod havárie neznáme, silnice je však v tomto úseku velmi úzká. A navíc k nehodě mohl přispět i silný poryv větru,“ popsala zatím známé okolnosti policistka Štěpánka Zatloukalová.

Podle některých svědků se autobus snažil vyhnout dalšímu automobilu a utrhla se pod ním krajnice. Řidič vozidla litevské národnosti vyvázl bez vážnějších komplikací a spolupracuje s policií na objasnění havárie. I on potvrzuje, že bezprostředně před nehodou autobusem zacloumal poryv větru. Dvěma sanitkami záchranáři převezli čtyři lidi k ošetření pohmožděnin a vyloučení zlomenin do říčanské nemocnice.