„Byla zjištěna totožnost mrtvého muže a na místě jsme vyloučili cizí zavinění na jeho smrti," uvedla policejní mluvčí Alena Kacálková. Byla ještě nařízena soudní pitva.

Auto ve čtvrtek srazilo další dítě

Choustníkovo Hradiště - Auto srazilo tento týden na východě Čech už druhé dítě. Tentokrát se tak stalo ve čtvrtek ráno mezi Jaroměří a Choustníkovým Hradištěm v úrovni obce Kuks u benzinové čerpací stanice. Dítě je v nemocnici.

„Dvaašedesátiletý řidič dodávky Fiat Ducato zřejmě přehlédl na přechodu pro chodce chlapce, který přecházel z jeho levé strany. Čtrnáctiletý hoch po střetu s autem upadl na vozovku a utrpěl zranění, se kterým byl sanitkou převezen do nemocnice, kde zůstal hospitalizován," uvedl policejní mluvčí Jan Čížkovský. Policie u řidiče vyloučila alkohol v krvi.

Podobná nehoda, která taktéž skončila zraněním dítěte, se stala v úterý v centru České Třebové. Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne ho srazila šedesátiletá řidička octavie před semaforovou křižovatkou na hlavním průtahu městem. Dítě skončilo s těžkými zraněními v hradecké fakultní nemocnici.

I zde byl vyloučen vliv alkoholu, obě nehody policie nadále vyšetřuje.