V neděli v půl čtvrté ráno vyjížděly záchranné složky k dopravní nehodě v Novém Bydžově v ulici Na Bělidle. Osobní automobil zde narazil do sloupku u rodinného domu a dalšího stojícího vozidla.

„Vzbudila nás ohromná rána až na druhé straně domu kde máme ložnici,“ uvedla majitelka pobořeného domu. Spolu se synem a dalšími svědky projíždějícím kolem pomáhali zraněným. „Viděla jsem, jak se snaží dostat z auta, byl slyšet jenom křik nějakých dívek,“ líčí šok majitelka. Záchranáři ošetřili sedm zraněných. Podle svědectví majitelů domu a okolních sousedů skončili tři v nemocnici.

Ještě před příjezdem záchranářů se ale snažila většina účastníků nehody utéct. Podle majitelky téměř všechny ihned pochytali přivolaní policisté. Mladý řidič, který nehodu způsobil, ale z místa nehody uprchl. „Syn ho viděl utíkat z okna pokoje ještě než jsme se dostali na ulici a všechny obvolali,“ popisují svědci útěk. Viník se policistům hned ráno přiznal. Ti ho pak v dopoledních hodinách přivezli na místo nehody, kde se majitelům poškozeného auta a domu za svůj čin omluvil.

„Zpět na svou základnu se jednotka zasahujících hasičů vracela až před sedmou hodinou ranní, místo zásahu si převzali policisté,“ dodala k nehodě mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Policisté záležitost stále vyšetřují a zatím neposkytli bližší informace o přesných příčinách nehody. 

Zraněné si při nehodě převzala zdravotnická záchranná služba. Hasiči místo nehody zabezpečili, zasypali a zlikvidovali unikající pohonné hmoty a z havarovaného vozu dále odčerpali zbylou naftu.

Policie nehodu vyšetřuje, zatím neposkytla bližší informace.