K nehodě s alkoholem v hlavní roli došlo v neděli krátce před 14. hodinou v Kuklenách. „Operační důstojník přijal na lince 158 oznámení o řidiči, který na Anenském náměstí v Hradci Králové způsobil dopravní nehodu a další muž se snaží z místa ujet. Do Kuklen okamžitě vyrazily policejní hlídky včetně hlídky dopravních policistů,“ sdělila k nehodě policejní mluvčí Iva Kormošová.

Zápletku příběhu se policistům podařilo rozplést díky přítomným svědkům. „Třiatřicetiletý muž měl prý zkoušet výkon auta. Vyjel ze vrat rodinného domu, nezvládl řízení, najel přes chodník na travnatou plochu u parkoviště, kde narazil do zaparkovaného vozidla. V jízdě pokračoval, porazil dopravní značku a narazil do plotu. Poté jeho kamarád, který ho za volantem vystřídal, zaparkoval zpátky na dvůr,“ popsala nehodu Kormošová.

Další kolony v Hradci. Na vině je oprava Pražského mostu.
VIDEO: Další rána pro dopravu v Hradci, uzavřel se Pražský most v centru města

Policisté oba muže podrobili dechové zkoušce. Třiačtyřicetiletý muž, který boural, nadýchal přes 3,3 promile. Jeho 33letý kamarád dopadl lépe, měl necelé 1 promile. Při nehodě se nikdo nezranil, ale na vozidlech, na značce a oplocení policisté odhadli škodu na necelých 50 tisíc korun.

„Staršího muže, který nikdy nevlastnil žádné řidičské oprávnění, čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může skončit až na 3 roky ve vězení. Přestupek mladšího řidiče předají policisté po zaevidování k dořešení ke správnímu orgánu, kde mu hrozí pokuta 7 až 25 tisíc, 6 bodů a zákaz řízení na 6 až 18 měsíců,“ uzavřela policejní mluvčí.

Mohlo by vás zajímat: Ráno si dal čtyři panáky vodky a sedl za volant. Cizinec nadýchal tři promile

Zdroj: PČR