V pravotočivé zatáčce nejprve přejel do protisměru a následně až do levého silničního příkopu, kde se převrátil přes střechu. Z příkopu pak ještě vyjel zpět na komunikaci, kde zůstal stát. Zatímco řidič utrpěl při nehodě naštěstí jen lehké zranění, pro jeho čtyřiadvacetiletou spolujezdkyni měla nehoda fatální následky.

Těžce zraněnou ženu vytáhli hasiči v bezvědomí z kufru a následně ji záchranáři okamžitě letecky transportovali do fakultní nemocnice. Tam bohužel druhý den i přes veškerou snahu lékařů svým zraněním podlehla.

Ilustrační foto
Mladík v bavoráku byl sice střízlivý, ale zato 5 let bez řidičského průkazu

"Řidič, u něhož byl test na drogy i dechová zkouška negativní, utrpěl lehké zranění. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz, který získal před necelými 4 měsíci, a u vozidla z důvodu závad zadrželi osvědčení o registraci," uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Přesná příčina nehody je předmětem dalšího šetření policistů. Přímo na místě nezjistili u automobilu žádnou technickou závadu. Policisté zároveň uvedli, že žena nebyla za jízdy připoutána bezpečnostním pásem.