"Oblaka oxidu uhličitého se totiž držela u země a o přítomnosti plynu informoval i nástěnný hlásič. Z toho důvodu byl na místo povolán také měřicí vůz vybavený mobilním detektorem CO2. Po komunikaci s technikem objektu bylo rozhodnuto o uzavření prostor v okolí chladírenské technologie, ze které plyn unikal. K úniku došlo zřejmě vlivem technické závady. Zaměstnanci nacházející se v budově byli evakuováni před příjezdem jednotek na místo události, nikdo nebyl zraněn ani ohrožen," uvedla mluvčí Martina Götzová.

Vzhledem ke specifičnosti chladicí technologie musel být na místo události povolán technik, který zabezpečil, aby již k dalším únikům látky nedocházelo. Na místo dorazili i zástupci krajské hygienické stanice.

Oxid uhličitý je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu a je těžší než vzduch. Koncentrace 0,5 procent už způsobuje nepříjemný pocit a bolesti hlavy. Koncentrace nad 5 procent tlumí centrální nervovou soustavu a dýchací centrum, při 20 procentech se člověk náhle zhroutí a nastává smrt.