K inicidentu došlo u Žižkových sadů ve středu kolem páté odpoledne. Pes se vytrhl majiteli a utíkal za ušatým zvířetem. "Majitel pejska už zřejmě nestihnul svému psovi v pronásledování zajíce zabránit. Přihlížel pouze tomu, kterak jeho pes běží za zajícem přes vozovku, kde projížděl v tu chvíli autobus," uvedla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková. 

Zajíc se autobusu městské hromadné dopravy zvládl vyhnout. Pes už takové štěstí neměl a zůstal pod autobusem zaklíněný. "Tento střet si na prvním silničním okruhu v centru města vyžádal omezení dopravy, tu na místě usměrňovala městská policie," upřesnila mluvčí.

Psa si majitel převezl k ošetření na veterinární stanici. "Nehoda se naštěstí obešla bez dalších zranění a vážnějších škod," potvrdila Vlčková.

Podle ní by měli majitelé zabránit psům ve volném pohybu. "Bez ohledu na platné obecně závazné vyhlášky, které v některých městech vymezují místa, kde musí být pes veden na vodítku či dokonce s náhubkem, jsou vlastníci nebo držitelé domácích zvířat povinni podle zákona o provozu na pozemních komunikacích zabránit pobíhání těchto zvířat po pozemní komunikaci," dodala policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.  (pac, mis)