Na Dušičky odpoledne narazila opilá řidička ve Dvoře Králové nad Labem ve Zborovské ulici do zaparkovaného VW Beetle a ujela. Policisté ji vypátrali, žena se přiznala a při zkoušce na alkohol nadýchala 1,43 a 1,49 promile. Hmotná škoda je předběžně vyčíslena na 105 tisíc korun (100 tisíc na vozidle VW a 5 tisíc na vozidle Škoda). Ženě teď kromě postihu za dopravní nehodu hrozí ještě roční trest odnětí svobody, pokuta nebo zákaz řízení za spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Při dalších čtyřech karambolech už alkohol nefiguroval. Nezvládnutí levotočivé zatáčky se stalo příčinou nehody, k níž došlo v sobotu půl hodiny před polednem na silnici mezi Trutnovem a Pilníkovem. Řidič skončil s autem Škoda Octavia na střeše, škoda je 50 tisíc korun.

Nedodržení bezpečné vzdálenosti je zřejmě příčinou další sobotní dopravní nehody, ke které došlo ve Dvoře Králové nad Labem na Benešově nábřeží. Při projíždění levotočivé zatáčky řidič vozu Hyunday pravděpodobně neponechal dostatečný rozestup za před sebou jedoucí Audinou a nedokázal včas zareagovat na její zpomalení. Tak došlo ke střetu, škoda činí 130 tisíc korun.

Krátce po dvacáté hodině v sobotu předjížděl řidič Fiatu Toyotu, aniž by si všiml, že odbočuje vlevo. Tento střet, při kterém ještě Fiat narazil do plotu, způsobil škodu za 140 tisíc korun. V Nemojově se v neděli odpoledne příčinou nehody řidiče Renaultu stalo zřejmě oslnění sluncem. Vyjel mimo komunikaci a narazil do svodidel. Škoda z této nehody se vyšplhala na 205 tisíc korun.