Novobydžovsko: Dvě jednotky profesionálních hasičů z Nového Bydžova a dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou byly v pátek večer přivolány k dopravní nehodě mezi Bydžovskou Lhotkou a Kosičkami na Hradecku. Řidič osobního vozu z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice a převrátil se přes střechu. Auto nakonec skončilo v poli na boku a jeho řidič mimo kabinu.

Při příjezdu první jednotky hasičů na místo byl těžce zraněný řidič v péči záchranné služby. Hasiči asistovali záchranářům při oživovacích pokusech, které byly neúspěšné a muž na místě zemřel. Nikdo jiný se v tu chvíli uvnitř ani poblíž havarovaného vozidla nenacházel. Hasiči provedli u auta protipožární opatření a odpojili autobaterii. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Královéhradecko: K vážné dopravní nehodě došlo v pátek odpoledne mezi Jaroměří a Hradcem Králové. Na hlavní silnici I/33 ve směru z Jaroměře na Hradec Králové se srazilo osobní a nákladní vozidlo. Střet skončil tragicky a řidič osobního vozu na místě zemřel. Na místo události v 16.36 hodin vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře s technickým automobilem a cisternou. Při jejich příjezdu řidič osobního auta již nejevil známky života. Řidič nákladního automobilu vyvázl bez zranění.

Hasiči zabezpečili vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. Po zadokumentování a vyšetření události Policií ČR hasiči pomocí speciálního hydraulického nářadí vyprostili tělo řidiče z vraku vozidla. Příčiny a okolnosti nehody šetří Policie ČR. Hlavní tah na Hradec Králové byl více než dvě hodiny uzavřen.

Martina Žahourková