Devatenáctiletý řidič BMW boural v neděli ve Vrchlabí před pátou hodinou ráno. Byl přitom pod vlivem alkoholu a navíc měl zákaz řízení až do konce května příštího roku.

Křižovatkou ulic Palackého, Slovanská a Antonína Dvořáka prolétl tak rychle, až vyjel mimo silnici a narazil do stromu a oplocení zahrady. Při nehodě utrpěl lehké zranění. Do péče si ho převzali záchranáři. Nadýchal 1,46 a 1,53 promile. Hmotná škoda byla celkově vyčíslena na 25 tisíc korun.

"V případě odsouzení za přečiny ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí řidiči až tři roky vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," konstatoval trutnovský policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Jeden z řidičů nadýchal čtyři promile

Během prodlouženého víkendu policisté řešili na Trutnovsku ještě dalších sedm provinilců, kteří usedli za volant pod vlivem návykových látek.

"Dva jsou ohroženi dvouletým vězením, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti za spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedl Lukáš Vincenc.

První šofér při dechových zkouškách opakovaně nadýchal přes 2 promile alkoholu. Druhý hříšník při první zkoušce nadýchal dokonce 4,22 promile! Následně mu hladina alkoholu klesla na 2,63 promile.

Ostatním pěti řidičům hrozí pokuty a zákazy řízení u správního orgánu za spáchání dopravních přestupků. Dva nadýchali do hranice jedné promile alkoholu a tři měli pozitivní test na drogy.

"Bohužel se stále ukazuje, že řidiči na silnicích hazardují. Návykové látky za volant nepatří, a pokud někdo pod jejich vlivem řídí, vystavuje riziku nejen sebe, ale také ostatní," upozornil policejní mluvčí. "Policisté budou i nadále provádět ve zvýšené míře silniční kontroly a řidiče testovat na ovlivnění alkoholem i drogami," dodal Vincenc.