„Řidič osobního vozidla Škoda Favorit pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel mimo komunikaci, kde narazil do ozdobného zábradlí,“ potvrdila našemu Deníku mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Jako první přijeli na místo policisté z hlídkové služby. Za řidiče se na místě vydával devatenáctiletý mladík z Pardubic. Dechová zkouška ke zjištění hladiny alkoholu v dechu byla u tohoto řidiče negativní.

„Ještě v průběhu šetření se však ukázalo, že za volantem seděl jiný muž – 21letý mladík taktéž z Pardubic. To potvrdil i kamerový záznam. Policisté u muže následně provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl 0,80 promile alkoholu v dechu,“ upřesnila Eva Maturová.

Vzhledem k tomu byl pravý řidič vyzván k odběru krve k přesnému zjištění hladiny alkoholu. Ten s tím souhlasil, a proto ho policisté služebním vozidlem převezli na protialkoholickou záchytnou stanici. „Lustrací bylo navíc zjištěno, že tato osoba má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel,“ dodala policejní tisková mluvčí.

Vzniklá škoda na vozidle a na poškozených věcech byla vyčíslena na částku čtyřicet tisíc korun. Příčina a okolnost této dopravní nehody jsou stále v šetření.