K nehodě došlo před devátou hodinou dopoledne. Riskantní předjíždění kolony se nevyplatilo řidiči felicie pick upu. Ten pravděpodobně neodhadl své možnosti a čelně se v protisměru srazil s dodávkovým automobilem. Jeho řidič vyvázl z nehody pouze se zraněním, řidič pick upu svým zraněním podlehl na místě.

Podle svědků je pravděpodobným viníkem nehody právě řidič vínové felicie pick up. Ten ve směru od Ostřetína předjížděl kolonu vozidel stojící před kruhovým objezdem. Počínal si přitom krajně nezodpovědně.

"Takzvaně si vynucoval předjíždění," uvedl jeden ze svědků. "Bral to přes plnou čáru a spoléhal na to, že se mu vozidla v protisměru vyhnou," popsal dále okamžiky krátce před nehodou.

Dvě vozidla, se pickupu jedoucímu v protisměru stačila uhnout, třetí, modrý Volkswagen Transporter už ne. Čelní střet odhodil obě vozidla ke svodidlům. Řidiče modré dodávky náraz dokonce vyhodil z vozidla na silnici. O život řidiče felicie bojovali záchranáři i hasiči, kteří jej museli ze zdemolované kabiny vystříhat. Bohužel už marně.

"Čtyřicetiletý řidič dodávky utrpěl pouze lehká zranění. Bohužel, padesátiletý řidič felicie utrpěl mnohočetná poranění hlavy, trupu i končetin, kterým také na místě podlehl," uvedl mluvčí Záchranné služby Pardubického kraje Otomar Kušička.

Úsek silnice mezi kruhovým objezdem a křižovatkou na příjezdu od Dolní Rovně je v současné chvíli uzavřen, policisté pracují na místě střetu a doprava je odkláněna po objízdných trasách.