Neomalenost řidiče kamionu zřejmě včera stála za tragickou dopravní nehodou u Obědovic na Hradecku. Zemřeli při ní čtyři lidé.

Nehoda se stala krátce před šestou hodinou ranní v nepřehledném úseku táhlé zatáčky mezi obcemi Káranice a Obědovice. Podle svědků se zde pokoušel jeden kamion předjet druhý. Při předjížděcím manévru ale proti nim vyjelo ze zatáčky osobní auto. „Jeden z kamionů se snažil nehodě vyhnout, ale přesto střetu s osobním autem nezábránil,“ řekl svědek nehody. Osobní auto poté také skončilo v příkopě. „V osobním autě cestovalo pět lidí. Čtyři muži ve věku 18 až 30 let zemřeli na místě. Pátého převezli záchranáři s těžkými poraněními do hradecké nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí hradeckých policistů Anna Pešavová. Řidič kamionu vyvázl z nehody jen s lehčím poraněním. „Další okolnosti nehody jsou nyní v šetření,“ řekla mluvčí. Škoda je odhadnuta na 900 tisíc korun.

Na východě Čech umírali i další lidé

Na východočeských silnicích se zatím jedná o jeden z nejčernějších týdnů. Dva lidé zemřeli minulou neděli při srážce dvou aut u Holic na Pardubicku. Jeden člověk zemřel na místě, druhý po převozu do nemocnice. Při této nehodě se zranilo dalších šest lidí. Jen o pár dní později, v noci z úterý na středu, přišli o život tři lidé. K první smrtelné nehodě vyjížděli záchranáři v úterý večer na silnici mezi Úpicí a Batňovicemi na Trutnovsku, kde sedmnáctiletý řidič srazil šedesátiletého chodce. Ten na místě zemřel. Jen o pár hodin později vyhasly dva lidské životy na Pardubicku, kde u Malých Výklek narazilo osobní auto do stromu. Další člověk pak přišel o život ve středu večer u Vamberka, kde osobní auto narazilo do autobusu.

Smrtelné nehody na východočeských silnicích s více mrtvými za poslední rok:

28. září 2010
- Při srážce osobního vozu a kamionu na Rašínově třídě v Hradci Králové zemřeli tři lidé. Další žena utrpěla při nehodě lehká zranění. Po nehodě začala vozidla hořet.
29. července 2011 - Řidič osobního auta v Pardubicích srazil a usmrtil dva cyklisty. Vůz následně narazil do zábradlí a jeho šofér zahynul.
12. srpna 2011 - Při srážce vozu a sanitky u Samšiny na Jičínsku zamřeli na místě dva lidé. Třetí člověk podlehl těžkým zraněním o několik hodin později v nemocnici.
8. září 2011 - Při srážce osobního a nákladního auta mezi obcemi Káranice a Obědovice na Královéhradecku zemřeli čtyři lidé. Jeden člověk se při nehodě lehce zranil.
Zdroj: ČTK

(pv, čtk)