K nehodě došlo ve čtvrtek po 6. hodině na komunikaci II/611 mezi Lhotou pod Libčany a Urbanicemi. Při nehodě se vážně zranilo celkem šest osob.

Podle policejní mluvčí Ivy Kormošové ke karambolu došlo před rekonstruovaným úsekem silnice. „Jeden kamion zastavil na červenou, dvě osobní auta zastavila za ním a druhý kamion nestihl zastavit a narazil do nich,“ popsala nehodu Iva Kormošová. Na místě zasahovali hradečtí hasiči, hasiči z Nového Bydžova a také dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou a Nechanic.

„Průzkumem místa hasiči zjistili, že se mezi dvěma nákladními vozy nachází značně poškozené dva osobní automobily, ze kterých bylo potřeba vyprostit pět zaklíněných osob. Jeden z osobních vozů zůstal na komunikaci, druhý se nacházel mimo vozovku v příkopu,“ řekla k zásahu hasičů jejich mluvčí Martina Götzová. Hasičům se podařilo všech pět osob dostat pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení ven.

Zraněné si převzali do péče záchranáři. Nehoda uzavřela komunikaci, podle hasičů bude opět průjezdná až kolem 12. hodiny.