K tragické dopravní nehodě došlo v úterý večer na Rašínově třídě (tzv. hradubické silnici) těsně před Opatovickým písníkem. V místě, kde se dva jízdní pruhy sbíhají v jeden, se srazilo osobní auto značky Alfa Romeo s kamionem Scania. Nehodu nepřežili tři lidé z osobního vozidla.

Když na místo přijeli profesionální hasiči z hradecké centrální stanice, hořela kabina nákladního vozu i osobní vůz, který byl navíc zaklíněn pod tahačem.
Řidič osobního vozidla z dosud nezjištěných příčin vyjel s autem do protisměru, kde zachytil o protijedoucí vůz Škoda Fabia. Nárazem byla alfa romeo odhozena na betonovou zábranu vozovky, od které se odrazila do protisměru. Tam se čelně střetla s nákladním vozidlem Scania s návěsem.

V osobním autě Alfa Romeo na místě zemřel dvaatřicetiletý řidič (cizinec) a dva spolujezdci. V jednom případě šlo o dvaadvacetiletého cizince, totožnost druhé osoby zatím nebyla zjištěna. Pomůže ji objasnit soudní pitva.

Jedenapadesátiletému řidiči kamionu z Nymburska se naštěstí nic nestalo a jeho o tři roky mladší spolujezdkyně vyvázla s lehkými zraněními.

Hmotná škoda na osobním automobilu Alfa Romeo činí 60 tisíc korun, na osobním vozidle Škoda Fabia je odhadnuta na pět tisíc korun. Další škody jsou mnohem vyšší: na scanii činí zhruba 1,5 milionu korun a návěsu jeden milion korun.

V uplynulém týdnu se ve východních Čechách stalo hned několik dopravních nehod s tragickými následky. Například uplynulý čtvrtek došlo k nehodě na silnici II. třídy ve směru z Dolní Dobrouče na Letohrad. Za železničním přejezdem dvoučlenná posádka motocyklu Suzuki Bandit nepřežila srážku s protijedoucím vozidlem Ford Mondeo.