Policie informovala o tom, že pětatřicetiletý motorkář, který v neděli půl hodiny po poledni havaroval u Vamberka, zemřel. Směřoval od Lupenice na Vamberk a při jízdě z kopce před kruhovou křižovatkou jel pravděpodobně příliš rychle a přes zákaz předjíždění předjel osobní auto, jehož řidič se mu uhýbal částečně na pravou krajnici. „Po předjetí nezvládl ve vysoké rychlostí řízení a po použití zadní brzdy dostal smyk. Při něm spadl na vozovku a následně narazil do obrubníku a palisád vyvýšeného středu kruhové křižovatky,“ uvedla policejní mluvčí Alena Kacálková.

Záchranáři motocyklistu letecky transportovali do nemocnice, kde po několika hodinách svým zraněním podlehl.

„Zda řidič nepožil před jízdou alkoholické nápoje, prozradí až výsledky nařízené pitvy. Míra zavinění řidiče, příčina dopravní nehody a její další okolnosti jsou předmětem následujícího vyšetřování,“ dodala Alena Kacálková.

Šlo o letošní první tragickou nehodu, při níž zemřel motocyklista. Na místě zasahoval celý integrovaný záchranný systém. Provoz na silnici po dobu odstraňování následků řídili policisté. Komunikace byla plně zprůjezdněna po několika hodinách.