Konec června však poznamenala tragická dopravní nehoda motorkáře v Trutnově. „V sobotu chvíli před půl desátou dopoledne došlo k nehodě v ulici Krkonošská při vjezdu do Trutnova od Svobody nad Úpou. Provedeným šetřením bylo zjištěno, že v těchto místech havaroval devětatřicetiletý řidič motocyklu," uvedl policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Rizika letního cestování
- únava řidiče, nesoustředěnost
- nervozita, stres
- nevěnování se řízení
- nezkušenost řidiče
- neznalost trasy
- neaktuální navigace
- špatný technický stav vozidla
- přetížené vozidlo
- ovlivnění alkoholem
Zdroj: Policie ČR

Muž na rychlém stroji zřejmě nezvládl předjíždění, narazil do svodidel a přelétl přes ně do lesního porostu. Motocyklista na místě svým zraněním podlehl," uvedl mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkovský. Nikdo jiný nebyl zraněn, celková škoda byla předběžně vyčíslena na 105 tisíc korun.

Kromě této nehody došlo v sobotu na silnicích Královéhradeckého kraje k dalším třinácti kolizím. Sedm lidí bylo lehce zraněno a při žádné události nehrál roli alkohol. V pátek bylo havárií šestnáct. V sousedním Pardubickém kraji bourali prázdninoví řidiči o poznání méně. Celkem se na zdejších vozovkách v pátek a v sobotu odehrál tucet nehod, jeden člověk byl těžce zraněn a tři lehce. Při dvou haváriích seděl za volantem řidič s alkoholem v krvi.

Vysvědčení oslavil školák alkoholem

Předávání vysvědčení je pro záchranáře každoročně předzvěstí výjezdů k opilým školákům a studentům. Šokující je, že nejmladšímu z nich bylo letos teprve dvanáct let.

Už kolem páteční třinácté  hodiny pečovali záchranáři o nezletilého chlapce z Náchodska a o nezletilou dívku z Hradce, kteří slavili konec školy alkoholem. Později se k nim přidala i školačka z Hostinného.

„Kolem šestnácté hodiny musel lékař společně se záchranáři k hlubokému bezvědomí, do kterého se dostal po požití alkoholu nezletilý chlapec v obci mezi Jaroměří a Dvorem Králové. Závažnost jeho stavu si vyžádala hospitalizaci v trutnovské nemocnici," řekl mluvčí královéhradeckých záchranářů Tomáš Ježek.