Sníh nepůsobil problémy pouze řidičům. Třem lidem se zastavilo srdce při odklízení sněhu. Během necelých tří hodin vyjížděli záchranáři k zástavám srdce v Královéhradeckém kraji celkem pětkrát.

V osm hodin vyjeli na pomoc na Trutnovsku, poslední zásah absolvovali před jedenáctou hodinou v okrese Jičín. Záchranáři s oživováním začali hned po příjezdu na místo. "Pacienty napojili na umělou plicní ventilaci, prováděli nepřetržitou srdeční masáž a osobám podali potřebné léky," uvedl mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák.

Přes veškerou snahu záchranářů se ve třech případech pokus o záchranu života nepodařil. Obnovit srdeční činnost se záchranářům povedlo u mladé ženy na Trutnovsku, kterou poté převezli do královéhradecké fakultní nemocnici. Ve stejné nemocnici skončil jednasedmdesátiletý muž ze Dvora Králové. Po úspěšné resuscitaci ho transportoval vrtulník leteckých záchranářů.

Staršímu muži se srdce zastavilo při odklízení sněhu. Stejně tomu bylo i v případě dalšího muže na Náchodsku a ženy na Jičínsku. Ti ale bohužel srdeční zástavu nepřežili.