"Dle prvotního šetření k havárii došlo tak, že řidič sedl za volant místo svého o 11 let mladšího známého, který zastavil před přechodem pro chodce u koupaliště Flošna a z místa odešel. Starší z mužů se rozjel a po necelých 100 metrech vyjel mimo komunikaci, najel na travnatou plochu, kde narazil do sloupu trolejového vedení," popisuje poněkud zamotaný děj mluvčí policie Iva Kormošová.

Řidiče s blíže nespecifikovaným zraněním převezla záchranka do nemocnice. "Odkud však utekl, aniž se nechal ošetřit a odebrat krev kvůli zjištění požití alkoholu. Policisté ohledáním zjistili, že řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem," říká Iva Kormošová.

Policisté vyzvali i druhého řidiče k dechové zkoušce a následně k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve. Oba úkony však i přes poučení odmítl. Oba muži jsou podezřelí ze spáchání přestupku odmítnutí se podrobit zjištění, zda nebyli ovlivněni alkoholem a starší z mužů z dalšího přestupku nepoužití bezpečnostního pásu. Na autě policisté odhadli škodu na jeden milion korun a na sloupu 10 tisíc korun.