„Řidič najel na pravou krajnici a zde pravděpodobně dostal smyk, přejel do protisměru, kde narazil do dvou švestek. Na jednom stromu poškodil kmen a druhý nárazem přerazil," potvrdila Lenka Burýšková, mluvčí královéhradecké policie.

Policisté provedli u řidiče opakovanou dechovou zkoušku, která prokázala požití alkoholu. Řidiči, kterému se nic nestalo, naměřili 1,03 a 1,01 promile alkoholu v dechu. Předběžná škoda na vozidle byla vyčíslena na 3 tisíce korun, na poškozených stromech rovněž tři tisíce korun.

Šest lidí skončilo po nehodě v nemocnici

Hradecko - Ve sváteční večer vyjeli profesionální hasiči z Hradce Králové a jejich kolegové z Jaroměře k dopravní nehodě, která se stala na hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Jaroměří. „U obce Černožice se srazila tři osobní vozidla. Při nehodě bylo zraněno celkem šest osob, které převezlo několik posádek záchranné služby do nemocnice. Hasiči zabezpečili všechna vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. Kvůli vyšetřování nasvítili místo události a po zadokumentování Policií ČR provedli odtažení aut mimo vozovku a pomohli s naložením na odtah. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR," uvedla Martina Žahourková, mluvčí královéhradeckých hasičů.