Čtyřiadvacetiletý řidič osobního vozidla Ford Fiesta zřejmě zkolaboval za volantem a narazil do před ním stojícího náklaďáku. Na místě zasahovali záchranáři, kteří mladého muže resuscitovali.

Hasiči pomohli s naložením muže na nosítka a transportem do sanity. Současně zajistili auto proti požáru. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Z převráceného kamionu unikala nafta

Tři jednotky hasičů vyjely v pondělí po osmé hodině ráno
k dopravní nehodě, která se stala na hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Chlumcem nad Cidlinou nedaleko Roudnice.

Převrátil se tam polský kamion do příkopu. Z poškozené nádrže začala unikat nafta. Hasiči pomocí klínků a tmelu utěsnili nádrž kamionu, a zabránili tak dalšímu úniku nafty. Současně provedli protipožární opatření, odpojili autobaterie a přečerpali zbývající naftu. O události byli informováni pracovníci Odboru životního prostředí. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Srážka: Dvě auta v sobě ve Zborovské ulici

Bez zranění se obešla dopravní nehoda, ke které došlo v pondělí před půl sedmou večer ve Zborovské ulici v Hradci. Při střetu dvou osobních aut došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem.

Obě vozidla zabezpečili proti požáru a odpojili autobaterie. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie České republiky.

Martina Žahourková