„Dvaašedesátiletý polský řidič Toyoty Land Cruiser z dosud nejasných příčin přehlédl odstavený kamion, který kvůli poruše zůstal označený stát v pravém jízdním pruhu a narazil do jeho návěsu. Spolujezdec zůstal ve vraku osobního vozidla zaklíněný," uvedla Martina Žahourková, mluvčí královéhradeckých hasičů. Na místo vyrazil taky vrtulník záchranné služby.

Automobil byl přední částí zaklíněn pod návěsem a uvnitř zůstal uvězněný spolujezdec. Řidič se již nacházel na zadních sedačkách v autě a dostal se sám ven pátými dveřmi od auta. Tam si ho převzala do péče záchranná služba, která ho ošetřila a převezla do nemocnice.

„Nejlepší řešení pro vyproštění zraněného spolujezdce bylo povytažení zaklíněného vozidla. Hasiči upevnili vrak za cisternu a odtáhli ho zpoza návěsu. Po celou dobu byl se zraněným ve vozidle jeden z hasičů, který neustále kontroloval jeho zdravotní stav," vysvětlila Žahourková.

Zraněný muž neměl zaklíněné nohy, proto se ho hasičům podařilo vyprostit bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení. Muž byl následně předán do péče lékaře a záchranářů letecké záchranné služby. Po ošetření byl spolujezdec letecky transportován do královéhradecké nemocnice.