U tragické dopravní nehody zasahovaly v úterý v noci čtyři výjezdové skupiny záchranářů z Nového Bydžova a Hradce Králové, policisté i hasiči. Krátce před čtvrtou hodinou ranní došlo k čelnímu střetu osobního automobilu a nákladního vozidla na silnici I. třídy u Nového Města nedaleko Chlumce nad Cidlinou. 

V osobním voze cestovala čtyřiatřicetiletá řidička a šestileté dítě. Žena za volantem při střetu bohužel utrpěla zranění neslučitelná se životem a na místě zemřela. Dítě, které zřejmě bylo v okamžiku srážky na zadním sedadle, bylo těžce zraněno a od počátku v bezvědomí.

Záchranáři jej museli uvést do umělého spánku a intenzivně léčit. Protože počasí v době nehody neumožnilo vzlet vrtulníku, vyslali operátoři na místo posádku letecké záchranné služby (LZS) sanitním vozem. Zraněnému dítěti tak záchranáři mohli přímo na místě zavést krevní transfuzi. Po stabilizaci základních životních funkcí jej následně ve vážném stavu transportovali do královéhradeckého traumacentra.

Jde zatím o nejmladšího pacienta, kterému byla podána plná krev od jejího zavedení do výbavy posádky LZS v červnu 2020. Lehké zranění utrpěl při nehodě i devětačtyřicetiletý řidič nákladního auta. Po poskytnutí potřebné péče jej záchranáři převezli k dalšímu vyšetření do hradecké fakultní nemocnice.

Policisté u něj také dechovou zkouškou vyloučili požití alkoholu před jízdou. Silnice mezi obcemi Nové Město a Kratonohy je stále ještě uzavřena a doprava odkláněna na D11 a Nový Bydžov. Bližší okolnosti a příčina této tragické nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování policistů.