K první sobotní nehodě v Hradci Králové došlo krátce před 15. hodinou na silnici I/31 v ulici Resslova. „Šestadvacetiletý řidič auta značky SSangyong Rexton, který jel ve směru M. D. Rettigové - Pilnáčkova, nepřizpůsobil rychlost jízdy mokré vozovce a při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk,“ sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová. Řidič vyjel vlevo mimo komunikaci, naboural betonovou zábranu a pak na ni autem najel. Policisté na autě odhadli škodu na 40 tisíc a na zábraně 5 tisíc korun.

Druhá nehoda se stala o zhruba 5 hodin později na Gočárově třídě, kde 19letý řidič jel také příliš rychle. S autem skončil na střeše. „Řidič osobního vozidla značky BMW jedoucí k ulici Střelecká při výjezdu z kruhového objezdu také nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám, dostal přetáčivý smyk a najel na středový dělící pás, kde narazil do sloupku svislé dopravní značky. Vlivem nárazu skončilo auto v protisměru a na střeše,“ popsala nehodu Kormošová. Na autě byla odhadnuta škoda na 50 tisíc a na ostatních věcech 20 tisíc korun.

Obě nehody se obešly bez zranění a ani jeden z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. Obě nehody policisté vyřešili na místě udělením pokuty.