V úterý kvůli nehodě dokonce svolal tiskovou konferenci. Na ní prohlásil, že se chce se zraněným, který bydlí poblíž jeho bydliště, brzy sejít a omluvit se mu. Při vyšetřování nehodlá ani nijak využívat své poslanecké imunity.

„Při přejíždění hlavní vozovky do mě narazil člověk, který jel na mopedu nebo na babetě," popisoval lidovecký předseda havárii. „Já jsem v podstatě zaznamenal náraz a potom jsem zaznamenal přilbu, která přeletěla přes auto," uvedl dále.

„Já jsem samozřejmě okamžitě vyskočil z automobilu, při tom prvotním ohledání jsem zjistil, že není potřeba dělat ani oživovací pokusy," popsal. „Nikde nebylo krvácení očividné, takže jsem s ním promluvil, viděl jsem, že reaguje," dodal. Pak prý okamžitě zavolal záchranku.

Zraněný je nyní podle informací, které Bělobrádek má, v domácím léčení.

Policie Bělobrádkovu verzi nehody v zásadě potvrdila. „Řidič automobilu přijížděl po vedlejší silnici a nedal přednost přijíždějícímu mopedu, jeho řidič utrpěl lehké zranění a byl převezen do nemocnice k ošetření," charakterizoval bouračku mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkovský.

Policie nehodu vyšetřuje pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Řidiči v případě prokázání viny hrozí až roční vězení či zákaz činnosti. Podle Bělobrádka, který po nehodě podal vysvětlení, je věc řešena jako přestupek. Jeho auto se s mopedem střetlo v nízké rychlosti. Škodu policie, podle níž nebyl ani jeden z řidičů pod vlivem alkoholu, odhadla na 40 tisíc korun.

Nebyla to první nehoda Bělobrádka. Zhruba před dvěma lety nedobrzdil vůz a narazil v koloně v Praze. Nikdo podle něj tehdy nebyl zraněn.

Bělobrádek zároveň odmítl, že by mohl mít při řízení sníženou pozornost kvůli lékům na roztroušenou sklerózu, které užívá.