Ke srážce 3 osobních vozidel u Černilova vyjížděly v pátek večer tři jednotky hasičů.

„Nehoda k níž došlo u Černilova na Královéhradecku silnici číslo II/308 zcela zablokovala. Hasiči zabezpečili místo nehody a odpojili akumulátory havarovaných vozidel,“ informovali krajští hasiči. Jedna osoba skončila v rukou lékařů.

„Srážky na silnicích, nárazy do svodidel, vozidla v příkopech, převrácená auta na polích - to je obraz dnešních zásahů hasičů. Nejvíce dopravních nehod registrujeme na Královéhradecku. Naopak v okrese Trutnov jsme dnes doposud k žádné nehodě vyjíždět nemuseli. Při dnešních nehodách byly zraněny 3 osoby," doplnili hasiči.

Meteorologové vydali výstrahu kvůli nové sněhové pokrývce a také kvůli sněhovým jazykům, které se mohou tvořit. „Při řízení auta je nutná zvýšená opatrnost. Při cestování sledovat dopravní zpravodajství. Na horách dodržovat pokyny Horské služby,“ doporučují meteorologové i hasiči.

Ilustrační foto.
Střet s vlakem muž nepřežil. Nehoda se stala mezi Třebechovicemi a Hradcem

„Zejména na jihu a východě může do sobotního večera napadnout i kolem 35 cm nového sněhu,“ informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Vydatnou sněhovou nadílku budou následovat celodenní mrazy.

V sobotu bude podle meteorologů sníh většinou prachový a při zesilujícím severozápadním větru se začnou vytvářet četné sněhové jazyky, a to zejména ve východní polovině území. Tvořit se budou až do nedělního odpoledne.