„Pomalu jedoucí vlak srazil chodce, který střet nepřežil. Policisté zjišťují totožnost muže a zabývají se příčinami tragické události,“ uvedl k případu policejní mluvčí Jan Čížkovský. Zda šlo o nešťastnou událost nebo o sebevraždu, policisté zatím nevědí. „Pracujeme se všemi verzemi,“ dodal Čížkovský. Provoz na trati byl na několik hodin přerušen a pro cestující České dráhy zajistily náhradní dopravu.

Podle DNA našli zloděje cigaret

Nové Město nad Metují - Policistům se po pěti letech objevil v databázích shodný profil DNA. Podle nashromážděných důkazů stejný člověk, kterého letos zadrželi pardubičtí policisté pro majetkovou trestnou činnost, podnikal výlety za hranu zákona i před pěti lety v Novém Městě nad Metují. V srpnu 2012 vnikl násilím do tamní prodejny potravin a ze zásobníku cigaret odcizil desítky krabiček za více než 90 tisíc korun. Pětadvacetiletému mladíkovi hrozí za přečin krádeže vloupáním až dva roky ve vězení.

Hledá se „svědek“

Královéhradecko - Policie pátrá po muži ve věku zhruba 30 let, robustnější postavy, výšky zhruba 180 cm, s velmi krátce střiženými vlasy, který měl být oblečený do tmavých kraťasů a tmavého trika. Na krku má mít tetování. Jedná se o muže, který by mohl policistům poskytnout velmi důležitá svědectví.
Pohybovat se mohl ve starším vozidle značky Škoda červené nebo vínové barvy, s nápisem na zadním okně pátých dveří. Na střeše vozidla byly takzvané hagusy - „zahrádky“. Kriminalisté přijmou buď přímé svědectví od popsaného muže, nebo uvítají jakékoliv informace od veřejnosti, které by jim pomohly zjistit totožnost tohoto člověka nalézt uvedené vozidlo. Informace přijmou buď přímo na kriminální policii Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, tel. č.: 727 983 572, na lince tísňového volání 158 nebo na kterékoliv policejní služebně.