Vyšetřovatel v těchto dnech případ ukončil usnesením o odložení, protože neshledal zavinění jinou osobou než řidičem BMW, který na místě dopravní nehody zemřel. (Trestní stíhání je nepřípustné proti tomu, kdo zemřel.) Ohledáním nehody na místě bylo zjištěno, že kromě dítěte nebyla ani jedna osoba připoutána bezpečnostním pásem. Ze soudní pitvy vyplynulo, že 26letý řidič BMW nebyl pod vlivem alkoholu ani jiných návykových látek.

Krátce po nehodě začal po internetu kolovat profil muže, kterého začali mnozí obviňovat za hlavního aktéra střetu dvou vozidel. Jedná se o mladého muže z Jaroměře, který vlastnil luxusní vůz BMW. Redakce jméno zemřelé osoby zná, ale zveřejnit jej nehodlá.

Ilustrační fotografie.
FOTO: Hradecký Petrof přišel o zakázku z Číny. Prý kvůli Vystrčilovi

Nadávky, obviňování i komentáře přející smrt. To vše se během pár hodin objevilo na profilu jednoho z tragicky zemřelých. Reakce na nenávistné příspěvky ale na sebe nenechaly dlouho čekat. „Je sprosté psát pod profil někoho, kdo umřel, takové věci, měli byste se stydět“ a mnoho dalších.

Podle všeho měl mladík vztah k silným autům a rychlost byla jeho vášeň. "To co se stalo byla jen a jen otázka času," objevila se jedna z reakcí na jeho facebooku. Krátce nato byl ale profil mladíka z facebooku smazán. 

Hustý provoz na silničním okruhu poblíž Fakultní nemocnice Hradec Králové.
Hradecký okruh je po šesti týdnech plně průjezdný