Nákladní automobil Iveco s návěsem skončil ve 2.24 hodin svou jízdu nárazem do stromu na silnici z Hlinska na Poličku. Kolize se obešla bez zranění. Hasiči automobil vyprostili.

Ve Vendolí skončil před šestou hodinou ranní automobil na střeše. Posádka vozidla nebyla zraněna. K úniku provozních náplní nedošlo. Hasiči automobil převrátili zpět na kola.

Na železničním přejezdu v Moravanech se před sedmou hodinou ráno se střetl osobní automobil s vlakem. Automobil skončil po nehodě mimo koleje a řidič vyvázl zcela nezraněn. Hasiči zajistili místo nehody, provedli odpojení akumulátoru a místo nehody předali hasičům Správy železničních dopravních cest Česká Třebová.

Ve Skutči hasiči vytahovali zapadlý autobus.

U nehody, která se stala na silnici mezi obcemi Čankovice směrem na Březovice, zasahovali v ranních hodinách chrudimští hasiči. Jednalo se o střet osobních automobilů Renault Espace, Škoda Octavia a nákladní automobil Volvo převážející dřevo. Na kluzké vozovce řidič náklaďáku nedobrzdil a narazil do Renaultu, který odbočoval z hlavní silnice do obce Březovice. Vlivem nárazu došlo k odražení Renaultu do protijedoucí Octavie. Ve všech vozidlech cestoval vždy pouze řidič. Při nehodě došlo k jednomu lehkému zranění. Hasiči zajistili vozidla proti požáru, u Renaultu, který byl na LPG, tak hasiči odpojili LPG, k úniku provozních kapalin nedošlo. Do příjezdu policistů hasiči řídili dopravu a poté se vrátili na základnu. Vyproštění nákladního vozidla si majitel zajistil sám.

V Hradci nad Svitavou zase hasiči vyprošťovali osobní vozidlo z příkopu pomocí navijáku.

Kamion s cementem se převrátil v Běstvině. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a zamezili úniku provozních náplní.

V Mikulči skončil tahač Iveco v příkopu. Hasiči vytáhli přívěs pomocí řetězů a pomocí tažné tyče ho odtáhli na odstavné parkoviště.

(vh)

Zima se opět přihlásila. Naposledy?

Východní Čechy – Jako by ani nebyla půlka března. Před třemi týdny jsme chodili pomalu v tričkách, v pondělí po ránu byly silnice opět zaváté čerstvou nadílkou a v příkopech končilo auto za autem.

Nejhorší situace byla na zledovatělé státovce mezi Litomyšlí a Moravskou Třebovou a na výpadovce ze Svitav. Několikakilometrová kolona kamionů stála na silnici z Chrudimě na Havlíčkův Brod. Havarované náklaďáky zablokovaly provoz také mezi Hlinskem a Poličkou, v Běstvině či u Čankovic na Chrudimsku.

Nebezpečně dul v noci na pondělí vítr. Ani na Sněžce však už neměl sílu orkánu, jako o víkendu. Ale v Mokošíně u Přelouče přesáhl 50 kilometrů za hodinu, ve Svratouchu skoro 90. „Větší výpadky jsme však neřešili,“ uvedla mluvčí energetiků Šárka Beránková.

Nynější počasí přitom není nijak teplotně abnormální. „Je to typické aprílové počasí. Jsme pod vlivem chladného severozápadního proudění s propady studeného vzduchu. Chvilku se ze zatažené oblohy sype sníh, po chvíli je zase nebe bez mráčku,“ řekl královéhradecký meteorolog Tomáš Popelka.

(kim)