Nápor nového mokrého sněhu nevydržely stromy v blízkosti silnic. Jeden z nich spadl ve směru z Benecka na Dolní Štěpanice přímo na silnici, která se tak stala zcela neprůjezdnou. Krátce po desáté hodině překážku odstranili přivolaní hasiči a provoz byl obnoven.

Během dopoledne byl uzavřen tradičně kritický úsek silnice I/10 ve směru z Kořenova na Harrachov. "Kvůli sněhové pokrývce byla silnice uzavřena pro vozidla nad 3,5 tuny v 11.30 hodin. Apelujeme na řidiče, směřující k hraničnímu přechodu s Polskem, aby se této komunikaci s nákladními auty nad 3,5 tuny úplně vyhnuli," upozornil policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Po poledni byl provoz na silnici obnoven.

České dráhy - Ilustrační foto
Od neděle opět jezdí vlaky z Trutnova do Polska


Na zasněžené silnici došlo k nehodě v úterý večer po šesté hodině ve Velké Úpě, kde řidič osobního auta narazil do opěrné zdi. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ale došlo k úniku provozních kapalin. Na místo zásahu vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Pece pod Sněžkou.

Ve Špindlerově Mlýně v lokalitě Přední Labská havaroval v pondělí odpoledne po 14. hodině osobní automobil, který skončil převrácený na střeše v příkopu. Záchranáři převzali do své péče dvě zraněné osoby. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka ze Špindlerova Mlýna, které vyprostily havarované vozidlo z příkopu.

#clanek|3808337#

Horská služba Krkonoše vyhlásila první stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice. "Na hřebenech Krkonoš je okolo 50 centimetrů sněhu, který napadl za poslední tři dny. Sníh padal za působení silného západního až severozápadního větru a napadl na holou zem. Více sněhu je uloženo na závětrných svazích a v závětrných žlabech," uvedl Pavel Cingr z Horské služby Krkonoše.

Na Sněžce je aktuálně teplota -6,6 stupňů Celsia, lanovka přepravuje pouze v úseku Pec pod Sněžkou - Růžová hora.