Incident se odehrál ve středu 9. ledna deset minut před sedmou hodinou ráno v Hradci Králové na odbočce u Moravského mostu přes řeku Orlici k Biskupskému gymnáziu Bohuslava Balbína.

„Šla jsem ze školy na internát pro prášky. Vracela jsem se zpět po přechodu pro chodce, když se přiřítilo červené auto a srazilo mě," popisovala nehodu otřesená patnáctiletá dívka Karolína.

Podle policie k nehodě pravděpodobně došlo tak, že řidič červeného osobního vozidla při odbočování vlevo z ulice Ignáta Hermanna do ulice Orlické nábřeží přední částí vozidla narazil do chodkyně, která v tu chvíli šla po přechodu pro chodce v dané křižovatce směrem od mostu. Po střetu došlo ke vzájemné komunikaci účastníků a poté řidič i s vozidlem odjel," uvedl Jan Čížkovský, tiskový mluvčí hradecké policie.

Dodal, že žádá případné svědky nehody, či samotného řidiče červeného osobního motorového vozidla aby kontaktovali policisty z Dopravního inspektorátu Hradec Králové na telefonním čísle 974 526 577, nebo přímo na bezplatnou linku tísňového volání 158.