Po příjezdu zajistili hasiči místo dopravní nehody na silnici č. 11, která byla v tu dobu  neprůjezdná. „V osobním voze došlo ke zranění jedné osoby, ta už byla při příjezdu jednotek venku a do péče si ji převzala zdravotnická záchranná služba," informovali krajšří hasiči na svém facebookovém profilu.

Hasiči provedli na místě protipožární opatření a zasypali unikající provozní kapaliny. Po zadokumentování místa nehody policisty začali hasiči s úklidem vozovky a odstraněním vraků tak, aby mohl být provoz obnovený. To se povedlo před půl šestou a zanedlouho se hasiči vraceli zpět na základny.

Z  místa nehody.
Další náraz do domu v Hradci. Tentokrát havaroval penzista na Gočárově třídě

Jak k havárii nejspíše došlo, popsali policisté ve středu odpoledne. „K nehodě došlo pravděpodobně tak, že 58letá řidička auta značky Peugeot 207 jedoucí ve směru Hradec Králové - Nepasice nerespektovala vodorovné dopravní značení podélná čára souvislá, přejížděla kolonu vozidel, nestihla se zařadit zpět do svého jízdního pruhu a čelně se střetla s protijedoucím kamionem," sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Řidičku převezli záchranáři do nemocnice na ošetření. Nikdo jiný se podle policistů nezranil.

„U obou řidičů policisté vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou. Na peugeotu odhadli škodu na 60 tisíc a na kamionu 500 tisíc korun. Přesná příčina nehody je v šetření hradeckých dopravních policistů," doplnila Kormošová.