„Do návěsu kamionu následně narazil nákláďák, který jel za ním," dodala mluvčí Královéhradecké policie Iva Kormošová. Na místo nehody krátce na to dorazili profesionální hasiči z Hradce a dobrovolní hasiči z Třebechovic.

Řidič škodovky zůstal po nárazu zaklíněn v kabině auta, takže bylo nutné ho vyprostit. K tomuto účelu použili hasiči hydraulické nůžky, kterými odstřihli přední dveře u řidiče a sloupek se zadními dveřmi. Teprve poté mohli těžce zraněného muže vytáhnout ven.

„Záchranáři a lékař muži zajistili základní životní funkce, aby ho mohli naložit do přivolaného vrtulníku letecké záchranné služby, který zraněného přemístil do hradecké fakultní nemocnice," uvedla mluvčí hasičů Martina Žahourková. Lehké zranění si ale odnesl také jeden z řidičů náklaďáku, kterého převezla do nemocnice k ošetření sanitka.

Po zajištění zdravotní péče zabezpečili hasiči auta proti požáru a úniku provozních kapalin. Po dobu vyšetřování uzavřela silnici policie, která vyšetřuje příčiny nehody a míru zavinění. „Škoda byla předběžně vyčíslena na 415 tisíc korun," doplnila policejní mluvčí.   (vrb)