O tom, že se chce zabít, dal mladík vědět SMS zprávou ve středu kolem osmé hodiny večer. Policisté se vydali ho hledat. Podle poslední lokalizace mobilního telefonu se nešťastník nacházel v okolí obchodního centra v Malšovicích. Po hodině pátrání ukázala další lokalizace, že se přesunul do centra města.

Muže odpovídajícího popisu našli strážníci na Riegrově náměstí. Když ale muž hlídku spatřil, dal se na útěk. Policisté se rozeběhli za ním. Po chvíli se muž otočil s nožem v ruce. Nůž si přiložil ke krku a vyhrožoval, že pokud se k němu někdo přiblíží, podřeže se. Nejdříve nebyl ochoten s nikým mluvit a stále jen opakoval, že se chce zabít, protože život nemá smysl.

Situace byla velmi vyhrocená a hrozilo reálné nebezpečí, že muž svoji hrozbu splní. Nakonec ale jednomu ze strážníků, kterého znal, dovolil, aby s ním promluvil. Mluvili spolu o jeho obtížné situaci, o rodině, která na něho doma čeká i o možnosti, jak problémy řešit.

Strážníkovi se podařilo mladého muže přesvědčit, aby si neubližoval, odložil zbraň a nechal se ošetřit lékařem. Zcela psychicky vyčerpaného muže si převzali do péče záchranáři a převezli ho do nemocnice.