Bezvýsledně. Dnes je již jisté, že dobrá zpráva nepřijde. V Labi v Hradci Králové totiž tělo mladého muže nalezl předminulou neděli pracovník vodní elektrárny. Na místo se okamžitě sjeli policisté, včetně výjezdové skupiny. Přivolaný soudní znalec předběžně neshledal zjevné násilí. A to ačkoli se o násilném činu spekulovalo a sama policie uváděla, že se mladík mohl stát jeho obětí. Zatím to vypadá tak, že příčinou úmrtí tohoto mladíka může být alkohol - v opilosti mohl spadnout do vody. K přesné příčině smrti byla tedy nařízena soudní pitva. Utonulý muž měl u sebe doklady dvaadvacetiletého muže, po kterém bylo koncem října vyhlášeno pátrání.

„Následným šetřením bylo zjištěno, že se s největší pravděpodobností skutečně jedná o pohřešovaného muže," uvedla tisková mluvčí policie Lenka Burýšková. Mladík byl naposledy spatřen v nočních hodinách dne 28. října v Hradci Králové v okolí restaurace Batalion na Svatojánském náměstí v Hradci Králové. Od svého zmizení nekontaktoval rodinu ani své známé a nenastoupil rovněž do zaměstnání.

Provedená pitva neprokázala cizí zavinění. Z šetření vyplynulo, že v tento den muž požíval větší množství alkoholu a nedá se tedy vyloučit nešťastná náhoda. Pozůstalé rodině byla poskytnuta posttraumatická intervenční péče.