K rodinné tragédii došlo v neděli odpoledne na místní komunikaci v Dolním Újezdu. Tříletého chlapce tam přejel vlek traktoru. Hoch nehodu nepřežil.

„Příčina této nešťastné události je předmětem šetření, bližší informace s ohledem na začátek vyšetřování budou k dispozici zřejmě až během pondělí,“ uvedla mluvčí svitavské policie.

Deník zjistil, že dítě sedělo na klíně svému otci, který řídil traktor, náhle mu však vyklouzlo a vypadlo ven pod kola vleku. Těžce zraněné dítě se snažili zachránit záchranáři i s vrtulníkem, ale marně. Ani přivolaní záchranáři již nedokázali chlapečkovi pomoci, jeho zranění byla neslučitelná se životem. Na místě jim podlehl.

Zdrceného osmadvacetiletého otce policie stíhá kvůli usmrcení z nedbalosti, za které v případě prokázání viny muži hrozí jeden až šest let vězení. Policisté mu naměřili 0,33 promile alkoholu v krvi. Při obědě si prý dal jedno pivo.

Na Svitavsku v neděli záchranáři zasahovali u 1,5 leté holčičky, která se topila po pádu do do nafukovacího bazénu umístěného na zahradě. Holčičku převezl vrtulník do nemocnice, řekla bez bližších podrobností ČTK mluvčí svitavské policie.

(zd, čtk)