Třetí červencový den zemřel u Lhoty pod Libčany řidič osobního auta, do něhož v protisměru narazil náklaďák. „Řidič nákladního vozu jedoucí ve směru na Hradec Králové zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost a před nárazem do cisterny, která jela stejným směrem, strhl řízení do protisměru," vysvětlila policejní mluvčí Hana Klečalová.

Už den nato zahynula u obce Ráby 43letá žena. „Sedmdesátiletý řidič jel od Rábů, přejel do protisměru a střetl se s dvěma cyklisty," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská. Při nehodě byl vážně zraněn sedmiletý chlapec. Řidič měl v dechu alkohol.

Zatím nejhorším dnem byl 9. červenec, který si vyžádal dvě oběti. Odpoledne vjel 63letý řidič Škody Octavie na silnici v Černé za Bory do protisměru, a tam se srazil s nákladním autem. Byl na místě mrtev.

Pozdě večer havarovalo v Žamberku osobní auto se čtyřmi cestujícími tak nešťastně, že skončilo na střeše.  „Ve voze zůstaly zaklíněny tři osoby," sdělila mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková. Jeden ze zaklíněných lidí nehodu nepřežil.