V úterý večer se tam srazila tři auta, přičemž řidič jednoho z vozů stihl utéci ještě před příjezdem hasičů a policie. „Byl vyžádán psovod se psem, aby pátral po pohřešované osobě," uvedla za hasiče Alena Kuthanová. Zdravotnická záchranná služba následně prohlédla čtyři osoby, které byly v pořádku. Hasiči následně pomohli vozidla naložit na odtahové automobily.   (re)

Dvě auta bourala na zastávce autobusu

Hradec Králové - Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjížděli v úterý těsně před polednem k dopravní nehodě dvou osobních automobilů v ulici Gočárova, a to konkrétně v místech autobusové zastávky Gočárova třída v Hradci Králové. Hasiči poskytli dvěma zraněným osobám předlékařskou pomoc a po příjezdu zdravotnické záchranné služby je předali do jejich péče. Poté obě osoby převezla sanitka do nemocnice na ošetření.   (kut)

Mladíci dělali problémy v hospodách

Hradec Králové - Zaplatit pivo a odejít nechtěl mladík v jedné z restaurací. Vypil pouze jedno pivo a seděl tam již delší dobu, nemluvil, nehýbal se, jen koukal na jedno místo. Čtyřiadvacetiletý mladý muž strážníkům sdělil, že se necítí dobře. Bolí ho hlava a je mu špatně od žaludku. Rozešel se s přítelkyní a spolykal větší množství léků, které zapil alkoholem. Nedokázal však říct, co to bylo za léky. Dechovou zkoušku na alkohol nezvládl. Strážníci přivolali na místo záchrannou službu. Lékařka po vyšetření rozhodla o jeho převozu do nemocnice.

Opilec na protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové.Druhý muž, se kterým si personál nevěděl rady, navštívil bar na Moravském Předměstí. Silně podnapilý host ležel před dveřmi za záchod a spal. Přivolaní strážníci ho probudili. Byl tak opilý, že sám nedokázal vstát a měl problém udržet se na nohou.  Při pokusu o chůzi upadl a odřel si čelo. Protože ohrožoval své zdraví, bylo rozhodnuto o jeho převozu na záchytku. Třicetiletý muž z Náchodska odmítal nastoupit do vozidla. Choval se agresivně, vulgárně strážníkům nadával a pokusil se je i udeřit. Pro zklidnění mu musela být nasazena pouta. Lékař na záchytné stanici rozhodl o jeho hospitalizaci. Po vystřízlivění si muž na nic z předešlého večera nepamatoval. Za přestupek byl vyřešen tisícikorunovou pokutou.   (knž)