Až příliš mnoho společných jmenovatelů mají tři nehody, jejichž šetření už policie uzavřela.
Ke všem událostem došlo v lednu, všechny skončily smrtí a ve všech případech se na haváriích podílel alkohol.

Lipoltice

K té vůbec první došlo prvního ledna u Lipoltic. Pětadvacetiletý muž za volantem Seatu Ibiza ve vysoké rychlosti nezvládá řízení a naráží do stromu. Oživovací pokusy na místě už mu život nevrátí a na následky svých zranění na místě umírá. Celá tragédie ale podle našich informací začala tím, že do auta sedl před hospodou, kde celý večer popíjel se svými kamarády. Zbytečná smrt v kombinaci rychlosti a alkoholu přinesla i smutné prvenství. Mladík se stal prvním mrtvým roku 2010 na českých silnicích. Zároveň ale jako kdyby udal tón nehodám, které budou následovat.

Další nehoda na sebe nenechala dlouho čekat. V noci ze 4. na 5. ledna došlo u Opatovic nad Labem k další tragédii.

Opatovice

Jedenačtyřicetiletý muž s vozidlem Fiat Duplo náhle přejel do protisměru a čelně se střetl s nákladním vozidlem a na místě zemřel.
Proč k této nehodě došlo, to pomohla objasnit až nařízená pitva mrtvého řidiče.

„Podle závěrů policejního vyšetřovatele došlo k přejetí vozidla do protisměru zřejmě v důsledku požití většího množství alkoholu jedenačtyřicetiletým řidičem fiatu,“ řekla tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.
V pitevním protokolu přiloženému k policejní zprávě byla uvedena výmluvná hodnota 2,26 promile alkoholu v krvi.

Pardubice

Další uzavřený případ byl pro policisty zajímavý hned z několika důvodů.
29. ledna večer se proti zdi pardubické věznice z ulice Sakařova na plný plyn řítí vozidlo Chrysler Voyager. Následuje čelní náraz do zdi. Tak silný, že zeď na několika místech praská a věznice bude muset v tomto místě postavit novou.

Ačkoliv hasiči a záchranáři dělají, co je v jejich silách, třiačtyřicetiletého řidiče se jim zachránit nedaří.
„Příčinou nehody byla v tomto případě nepřiměřená rychlost. Dále ale testy potvrdily, že dotyčný byl v okamžiku nárazu pod vlivem alkoholu a dalších omamných látek, konkrétně marihuany,“ konstatovala policejní mluvčí.

Muž za volantem nevlastnil ani řidičské oprávnění. Ulicemi Pardubic se řítil jako šílenec ve snaze spáchat sebevraždu a tento plán mu nakonec vyšel.