„Řidič BMW, který jel od Nového Bydžova na Skochovice, při projíždění pravotočivé zatáčky s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy a vjel do protisměru, kde právě projížděl řidič s vozidlem značky Ford Focus a čelně se s ním střetl," přiblížila okolnosti nehody mluvčí krajských policistů Iva Kormošová s tím, že jeden z účastníků nehody byl lehce zraněn. Ostatním třem lidem se nic nestalo. Škoda byla vyčíslena na 160 tisíc korun. „Obě vozidla po 80 tisících," dodala Kormošová.

K nehodě vyjížděli také krajští hasiči. „Zajistili obě auta proti požáru a úniku provozních kapalin. Po dobu vyšetřování řídili v místě dopravu," potvrdila jejich mluvčí Martina Žahourková.

Narazil do přívěsu, po ráně je zraněný

Hradec Králové - Jeden člověk se zranil při nehodě, která se stala v sobotu v podvečer na dálnici D 11, na jejím pětasedmdesátém kilometru nedaleko Hradce Králové.

Na místo vyrazili dobrovolní hasiči 
z Chlumce nad Cidlinou i profesionálové 
z Nového Bydžova. Na místě zjistili, že osobní vozidlo narazilo do přívěsu, který byl zapojen za další osobní automobil.

„Hasiči zajistili havarované auto proti požáru a odpojili autobaterii. Následně zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a po vyšetření nehody Policií ČR odtáhli auto do odstavného pruhu," řekla tisková mluvčí krajských hasičů Martina Žahourková.

Příčiny a okolnosti nehody šetří Policie ČR.

Hořící skládka i planý poplach úniku dusíku

Hradecko - Profesionální hasiči z Jaroměře se v sobotu odpoledne sjeli s dobrovolnými ze Smiřic k požáru odpadu na černé skládce v obci Smiřice. K zranění naštěstí nedošlo, požár byl nedlouho po jejich příjezdu uhašen a nezpůsobil ani žádné škody na majetku.

To kontejner v plamenech zaměstnal ten samý den ještě hradecké hasiče. Nádobu na odpad ale tentokrát požár zcela zničil. „Kromě plastového kontejneru byly v ulici Jana Černého v Hradci Králové poničeny také dva odpadkové koše," přiblížila za krajské hasiče Martina Žahourková.

V neděli krátce před druhou hodinou odpoledne vyráželi profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové znovu, tentokrát k ohlášenému úniku dusíku.

Ten měl podle všeho unikat v areálu hradecké fakultní nemocnice. „Po příjezdu na místo a konzultaci s odpovědným pracovníkem bylo zjištěno, že se jednalo o běžné přečerpávání dusíku z nádrže a k žádnému úniku nedošlo. Jednotka tak nezasahovala a vrátila se na stanici," vysvětlila mluvčí Martina Žahourková.