Řidičům kamionů se nic nestalo. Hlavní tah mezi Jičínem a Mladou Boleslaví policie v místě nehody na téměř celý zbytek dne uzavřela a auta odkláněla přes Sobotku.

Řidička osobního auta jela od Mladé Boleslavi na Jičín a u Sobotky odbočovala vlevo na Staňkovu Lhotu. Při odbočování pravděpodobně nedala přednost protijedoucímu nákladnímu automobilu DAF s přívěsem, který byl naložený cukrovou řepou. „Kamion osobní auto při srážce odhodil zpět do pravého jízdního pruhu, kde do renaultu narazil další kamion DAF jedoucí od Mladé Boleslavi. Kamion s řepou se převrátil na bok," uvedla mluvčí jičínské policie Hana Klečalová. Alkohol u řidičů kamionů policie vyloučila dechovou zkouškou.

Státovka v místě nehody je široká, přehledná a rychlá a křižovatka na Staňkovu Lhotu je vybavena odbočovacími pruhy.

Pozorná řidička zachránila lidský život

Hradec Králové - Krátce před středečním polednem plánoval osmnáctiletý mladík z Hradce Králové na mostě nad silnicí I. třídy číslo 35 v ulici Holická ukončit svůj život skokem pod jedoucí vozidla. Na špatném psychickém stavu se podepsaly především jeho osobní problémy.

Pohotová řidička však muže na mostě zpozorovala a kontaktovala tísňovou linku policie s důvodným podezřením. Na místo okamžitě dorazila hlídka z Obvodního oddělení policie III Hradec Králové.

Přivolaná policistka s mladíkem navázala slovní kontakt. Díky jejímu profesionálnímu přístupu mladík nakonec přelezl zpět na most a byl předán do péče lékařů.