„Během letu se z nezjištěných příčin letadlo dostalo do vývrtky, kterou se letcům již nepodařilo vyrovnat, a letoun se zřítil do zámeckého parku. Nikdo další při nehodě nebyl zraněn,“ řekla mluvčí. Policisté na místě zjišťují identitu obou zemřelých mužů, dosud není ani jasné, z kterého letiště stroj startoval.

„Příčina nehody bude předmětem dalšího vyšetřování policie a letecké inspekce,“ řekla mluvčí. Podle policie šlo o ultralehký letoun typu Qualt 201, který je schopen doletět až na vzdálenost 700 kilometrů.

Předseda jičínského aeroklubu, který na letišti ve Vokšicích sídlí, dnes tragickou nehodu nechtěl komentovat. „Zatím o tom nemám žádné informace, z letiště mi nevolali,“ řekl. Aeroklub Jičín nabízí na vokšickém letišti, které leží přibližně dva kilometry od Jičína, letecký výcvik či vyhlídkové lety.

Oba muži podlehli popáleninám, jeden uhořel dokonce na místě.

K tragickým nehodám ultralehkých letadel vyjíždějí záchranáři v České republice několikrát ročně. Letos zasahovali například v dubnu v Miroslavi na Znojemsku, kde se zřítilo ultralehké letadlo, které po dopadu na zem začalo hořet.

Oba muži podlehli popáleninám, jeden dokonce uhořel na místě. V říjnu 2007 zemřel na letišti v Šumperku při pádu motorového rogala letec, který se stroj učil pilotovat. Jeho instruktor zemřel na následky zranění v nemocnici.