K nešťastné události došlo v sobotu ráno na vojenském letišti v Chrudimi. Tam má od desíti hodin dopoledne probíhat Den otevřených dveří 43. výsadkového praporu Chrudim. Ještě před otevřením areálu ale došlo k vážné nehodě.

Při cvičném seskoku po deváté hodině se zde zřítil civilní parašutista.

Jednomu z dosedajících parašutistů se ve finální části letu zřejmě zamotal padák a z výšky přibližně deseti metrů spadl na letištní plochu.

Na chrudimském letišti se při seskoku zřítil výsadkář. Při přistání se mu zamotal padák.

"Muže jsme s polytraumatickým zraněním zaintubovali a v umělém spánku převezli vrtulníkem do hradecké fakultní nemocnice. Výsadkář utrpěl zlomeninu stehenní kosti a dále bylo podezření na zranění břicha a hrudníku," uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda s tím, že muž po dopadu se záchranáři ještě komunikoval. Zranění si však vyžadala jeho uvedení do umělého spánku.

"Muž ve věku 41 let z Rychnovska zřejmě provedl manévr vlivem kterého dopadl z výšky pět až deset metrů na travnatou plochu letiště. Událost prošetřují policisté a Letecká inspekce," uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.