Podle policejní mluvčí Ivany Ježkové se vyšetřování tragické nehody, při níž v polovině července zahynuli dva dospělí a dvě děti, blíží ke konci.

„K dopravní nehodě došlo v okamžiku, kdy byla na železničním přejezdu dávána výstraha dvěma červenými střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení a zvonkem zabezpečovacího zařízení,“ sdělila mluvčí.

Upozornila, že už bezprostředně po nehodě SŽDC provedla komisionální kontrolu a přezkoušení přejezdového zabezpečovacího zařízení, které prokázalo, že v době srážky bylo zařízení plně funkční a nemohlo být příčinou dopravní nehody.

Tragická nehoda se odehrála v polovině července. Spěšný vlak, jedoucí z Trutnova do Hradce Králové, se krátce před třetí hodinou odpoledne srazil na přejezdu v Hradecké ulici, který je nedaleko černožické železniční zastávky, s osobním autem. Vůz podle policie řídila žena. Na přejezd vjela po odbočení z hlavní silnice. „Vlak auto tlačil přibližně 300 metrů,“ uvedli tehdy policisté. Vlak vozidlo s rodinou zcela zdemoloval, všichni čtyři cestující zemřeli na místě nehody.

Pouhý den po tragédii začaly na přejezdu práce na plánovaném umístění závor. Fungovat by měly od října. Závory budou i na druhém přejezdu v Černožicích.