Proč se událost stala, není zatím vůbec jisté. „Prověřujeme okolnosti, jak k pádu došlo," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková. „Případ je teprve na začátku svého vyšetřování," dodala.

Chlapec vypadl z okna ve třetím podlaží panelového domu na Moravském Předměstí v Hradci ve středu kolem sedmé hodiny ráno.

Dvě posádky lékařské a záchranné služby Královéhradeckého kraje byly na místě téměř ihned. Jen za necelé čtyři minuty od nahlášení pádu dítěte.

Po pádu byl chlapec při vědomí a mluvil

„Dítě mělo opravdu obrovské štěstí. Pád z dvanácti metrů přežilo jen díky tomu, že dopadlo na trávu, a ne na tvrdý povrch," popsal událost mluvčí královéhradecké záchranné služby Tomáš Ježek.

Podle očitého svědka události bylo dítě při vědomí, dokonce komunikovalo a nemělo ani žádné viditelné zranění. Záchranáři ho na místě stabilizovali a okamžitě  převezli do fakultní nemocnice.

Pomoc, zvláště psychickou, poskytli záchranáři i chlapcově rodině, která byla viditelně otřesena.

„Dítě je nyní v lékařské péči. Daří se mu dobře, má pouze pohmožděný hrudníček. Při tom pádu při něm museli stát snad všichni strážní andělé," nechal se slyšet Zdeněk Tušl, mluvčí hradecké fakultní nemocnice.

Dítě nyní zůstává v nemocnici na další pozorování.

Veronika Skřivanová

Pády dětí: V Číně donutila chlapce učitelka, v Hradci zaspala babička
Jsou to dva rozličné případy. Jeden s dobrým koncem, druhý s tragickým. První se udál v Hradci, druhý v Číně, zemi přísné disciplíny.

Květen 2013: V centru Hradce se šplhal na okenní římsu teprve rok a půl starý chlapeček. Policejní hlídka, které otevřela domovní dveře sousedka, se snažila do bytu dozvonit, ale marně. Proto vyrazila dveře a jeden 
z policistů chlapce zachránil. V poslední chvíli. Hlídat ho měla sedmačtyřicetiletá babička. Jenže ta byla opilá a spala…

Listopad 2013: Ve městě Čcheng-tu na jihozápadě Číny nepřežil desetiletý chlapec pád z třicátého patra výškové budovy, kde bydlel. Ke skoku ho ve škole vyzvala učitelka. Důvod? Odmítal napsat omluvu za vyrušování při vyučování. Příbuzní obvinili učitelku z vraždy.   (fej)