„Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli ve 14:19 přivoláni dopravní nehodě, při níž osobní automobil srazil na přechodu pro chodce jednu osobu. Ještě před příjezdem jednotky byla zraněná žena odvezena do nemocnice. Hasiči místo předali Policii České republiky," doplnila za hasiče Alena Kuthanová.

Při bouračce utrpěla zranění matka i dítě

Hradec Králové - Na pondělní odpoledne jen tak nezapomene matka s dítětem, kteří se střetli ve voze s jiným automobilem. Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjížděli v 16.25 hod. k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala v ulici Dykova v Hradci Králové.

Oba byli zraněni a odvezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči řídili do příjezdu Police České republiky dopravu. Na vozidlech provedli protipožární opatření.

V hradeckém Futuru někdo hrozil bombou

Hradec Králové - Poklidný večer v „obchoďáku" se v pondělí večer náhle změnil v evakuaci. Někdo totiž hrozil, že v jeho blízkosti odpálí bombu. „Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli ve 21.01 hodin přivoláni ke spolupráci s Policií České republiky z důvodu oznámení, že se v obchodním domě v Hradci Králové nachází nástražný výbušný systém. Hasiči vyjeli do obchodních domů do ulice Rašínova třída a do ulice Brněnská," potvrdila za hasiče Alena Kuthanová.

Z obou obchodních center nakonec evakuovali 117 lidí, obě místa prohledal psovod s vycvičeným psem a žádná výbušnina nalezena nebyla. Zásah trval bezmála dvě a půl hodiny.

Třicetiletá žena se opila a napadla svou matku

Hradec Králové - Operačního důstojníka městské policie požádala starší žena o pomoc a vyslání hlídky. Uvedla, že má obavy ze své třicetileté dcery, která je opilá, chová se agresivně a je vulgární. A tentokrát se to prý rozhodně nestalo poprvé.

Matka strážníkům svěřila, že dcera, přestože je silná diabetička, má poslední dobou  poměrně často problém s alkoholem. Ona má o ni strach, a proto se spolu dostávají do konfliktu.

Za přítomnosti strážníků se situace uklidnila. „Mladá žena se za své chování omluvila a přislíbila, že se pokusí změnit své chování a vyvarovat se pití alkoholu," uvedla mluvčí králové hradecké městské policie Eva Kněžourová.