Na první z nich upozornil pracovník jednoho z obchodů. Oznámil, že žena seniorského věku, sedí již několik hodin na lavičce a on má obavu o její zdraví. Hlídce nebyla osmasedmdesátiletá seniorka schopna vysvětlit, co zde dělá. Vykazovala známky podchlazení, proto strážníci přivolali záchrannou službu.

Druhá z žen, oblečena pouze do noční košile, se krátce po nedělní půlnoci pohybovala více jak 40 minut po Slezském Předměstí. Strážníci ji nalezli ve dvoře jednoho z domů. Osmdesátiletá seniorka jim tvrdila, že zde bydlí, ale je zamknuto a nemůže se dostat domů. Vzhledem k nízkým teplotám ji strážníci posadili do služebního vozidla. Zjistili, že bydlí na jiné adrese a je po ní vyhlášeno pátrání. Převezli ji proto na služebnu státní policie. Zde na ni již čekal syn.

Před čtvrtou hodinou ráno si pak hlídka městské policie všimla ženy ležící na zemi nedaleko autobusové zastávky. Hlavu měla na chodníku, ale nohy jí zasahovaly do vozovky. Okamžitě proto zastavili. Zjistili, že má tržné krvácející zranění hlavy. Sedmdesátiletá žena byla zmatená a nedokázala popsat, co se stalo. Strážníci jí poskytli první pomoc a následně předali do péče přivolaným záchranářům.