Z místa byly podle hasičů odvezeny dvě zraněné osoby nemocnice, mělo by se však jednat jen o lehká poranění - šlo podle všeho jen o lehkou dopravní nehodu. Nehoda se stala na křižovatce u přeloučského Penny marketu.

"Skupina vyšetřování dopravních nehod je v tuto chvíli na místě. Došlo ke střetu osobního vozu a sanitky, která převážela pacienta. Ten byl převezen náhradní sanitkou do nemocnice. Zatím nevíme, co bylo příčinou nehody, nedošlo ale k vážnějším škodám, šlo spíše o 'ťukanec', který odnesly jen plechy," upřesnila tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Pacientka, kterou sanitní vůz se zapnutým výstražným znamením převážel do pardubické nemocnice byla na místo převezena jinou sanitkou. Z míst nehody byly rovněž odvezeny další dvě osoby, kvůli preventivní prohlídce.

Žena, kterou záchranáři převáželi, ale později v nemocnici zemřela. "Její úmrtí nesouvisí s dopravní nehodou. Pacientka při ní neutrpěla žádné zranění a byla stále plně v péči našeho personálu. Ženu převážela posádka do nemocnice kvůli náhlému zhoršení zdravotního stavu - měla závažné srdeční onemocnění," upřesnil mluvčí Záchranné služby Pardubického kraje Otomar Kušička.

Tuto verzi vzápětí potvrdila i policejní mluvčí. "Podle našich zpráv pacientka podlehla v nemocnici svému onemocnění a její smrt s dopravní nehodou nemá přímou souvislost," uvedla Maturová.